Automatyzacja Mnova

Zgoda co do tego, że automatyzacja danych przynosi korzyści, to jedno, ale w praktyce zmiana standardowych procesów w celu wdrożenia takich automatyzacji może być znacznie bardziej skomplikowaną decyzją, zwłaszcza gdy brakuje wewnętrznej wiedzy specjalistycznej, aby zająć się takimi zmianami.

Jeśli zajmujesz się danymi spektroskopowymi wiesz, że Mnova ma kilka świetnych algorytmów do przetwarzania i wydobywania wiedzy. Ale czy wiesz, że możesz również zautomatyzować przetwarzanie, wydobywanie wiedzy i raportowanie bez konieczności ręcznego wykonywania każdego kroku, dzięki czemu Twoje życie będzie łatwiejsze i bardziej produktywne? Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać sekwencję operacji na aktualnie otwartym zbiorze danych, czy też chcesz, aby komputer automatycznie wykonywał te czynności po utworzeniu zbioru danych, Mnova ma rozwiązanie, które możesz łatwo wdrożyć, niezależnie od tego, czy masz dobre umiejętności informatyczne, czy nie.

Skrypty - dla tych, którzy wiedzą...
Mnova oferuje pełne środowisko skryptowe, w tym debugowanie. To środowisko eksponuje obiekty wysokiego poziomu, takie jak widma, chromatogramy, multiplety, piki i wiele, wiele innych. Wszystko, co możesz zrobić w Mnova, możesz zautomatyzować w skrypcie. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz analizę multipletową i eksportujesz raporty multipletowe, czy integrujesz określone regiony widma i eksportujesz wynikowe dane do pliku csv, skrypty mogą to zrobić. W rzeczywistości ogranicza Cię tylko wyobraźnia w tym, co możesz osiągnąć!

Aby Ci w tym pomóc, udostępniliśmy bogatą bibliotekę rozszerzeń do pisania własnych skryptów i uruchamiania ich za pomocą Mnova.

Nie lubisz pisać skryptów?
Być może istnieje już rozwiązanie Twoich potrzeb. Mgears – silnik automatyzacji Mnova – umożliwia tworzenie przepływu pracy przy użyciu komponentów (lub „cegieł”), które łączą złożone operacje w konfigurowalne jednostki. Na przykład, możesz zautomatyzować przeprowadzanie weryfikacji strukturalnej, automatyczne przypisanie twojego 1D NMR i wygenerować raport automatycznie, za naciśnięciem jednego przycisku:

Operacje Gears można wykonywać na aktualnie otwartym zbiorze danych za pomocą MyGears (https://mestrelab.com/software/mnova-mygears/) lub w pełni zautomatyzować, wyszukując i grupując dane z systemu plików lub reagując, gdy tylko pojawi się nowy zestaw danych. Innymi słowy, dane wejściowe mogą być konfigurowane na wiele różnych sposobów i mogą być konfigurowane w celu identyfikacji określonych zestawów danych z dużą elastycznością.

Istnieje już duża liczba „cegieł”, których można użyć do wykonywania różnych indywidualnych zadań, a wiele innych jest w przygotowaniu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać cegłę, która odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od wybranego klocka, otrzymasz intuicyjny, łatwy do nauczenia się i obsługi interfejs, który pozwoli Ci skonfigurować automatyzacje i zapisać przepływy pracy za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Rozwiązania te są w zasięgu każdego i nie wymagają rozległej wiedzy informatycznej.

Wybieraj to co najlepsze z dwóch powyższych opcji...
Jeśli czujesz się komfortowo ze skryptami i chcesz mieć to, co najlepsze z obu powyższych opcji, możesz stworzyć własną „cegłę” i zlecić Mgears zautomatyzowanie jej działania! Możesz także użyć takich prostych skryptów do integracji Mgears z inną infrastrukturą IT. Na przykład skrypt może wywołać firmową usługę sieciową w celu pobrania struktury, ale Mgears może zająć się wszystkimi innymi aspektami automatyzacji.

Podsumowując, dzisiejsze narzędzia sprawiły, że automatyzacja procesów przetwarzania danych analitycznych stała się bardziej osiągalna dla tych, którzy zdecydują się pójść tą drogą. Niezależnie od tego, czy jest to prosta automatyzacja przepływu pracy, czy bardziej złożona automatyzacja na poziomie przedsiębiorstwa, korzyści pod względem czasu, kosztów i jakości są niewyobrażalne.

Prawie wszystko, co możesz pomyśleć o automatyzacji, Mnova będzie wspierać jednym ze swoich narzędzi. Sprawdź listę istniejących „cegiełek”: https://mestrelab.com/software/mnova-gears-bricks/

  • Mnova Gears

    Mnova Gears oraz Mnova MyGears
  • Aplikacje (Bricks)

    Cegiełki automatyzacji Mnova Bricks możliwe do użycia w różnych obdzarach analiz
Script logo